Činnost mladých hasičů

24.03.2010 09:17

Od roku 2008 máme ve sboru 10 MH.V letošním roce se poprvé aktivně zúčastnili hry Plamen.Požární sport MH předvedli na Dni otevřených dveří požárních zbrojnic a na Loučení s prázdninami.

V zimních měsících se MH scházeli jednou za 14 dní v požární zbrojnici,zde trénovali vázání uzlů, značky        a chodili bruslit.

V jarních měsících chodili do přírody.

V létě jednou za 14 dní dělali okružní jízdu na kolech po okolí Náměště.Nejdelší trasu kterou ujeli měřila 50 km Náměšt´-Tasov -  Kamenná a zpět.

Na každé schůzce je z přítomných MH určen pokaždé jiný velitel který udělá nástup.

Postavili si vlastní plavidlo na Oslaviádu se kterým úspěšně dojeli do cíle a překonali splav  bez jakýchkoliv potíží.

Od dubna začali aktivně trénovat s hadicama nejdřív u řeky a později na place u profesionálních hasičů.

Akce MH kterých se zúčastnili .

13.června-první soutěž ve Vladislavi z 18.družstev skončili na 11.místě

11.července-účast na okrskové soutěži v Ocmanicích

29.srpna-1.ročník požárního sportu ve Vicenicích získali 1.místo ze 4 družstev

5.září-výročí 115.let SDH Březník získali 1.místo ze 6.družsrev

6.září-SDH Hrotovice hra Plamen 7.místo z 11.družstev

13.září-SDH Kněžice hra Plamen 15.místo z 19.družstev

27.září-SDH Rudíkov hra Plamen 18.místo z 25.družstev

V listopadu jsme pro MH uspořádali tématický výlet do krajského města Jihlavy na operační středisko hasičů a na  stanici profesionálních hasičů.

V roce 2010 začnou v zimně chodit do přírody , bruslit,budou trénovat teorii,zúčastní se hry Plamen a branného závodu.

V příštím roce chceme MH pořídit další část nového soutěžního vybavení na požární sport například soutěžní proudnice a nějakou hadici.Bez lepšího vybavení nemají moc šancí na dobré výsledky.

Určitě budou potřebovat finanční podporu od města.Bez finanční podpory města nejsme schopni MH pořídit lepší vybavení.